Jalkapallokausi 2021 alkaa jälleen keväällä!
1.3.2021 12:24 Uutiset / Pääsivusto

Kevään edetessä alkaa odotus jalkapallokesän alkamisesta

Jalkapallotoiminta alkaa harjoitusten osalta heti kun lupa tekonurmikentän käyttöön saadaan. Koronarajoitukset voivat viivästyttää kauden aloitusta tiettyjen ikäluokkien tai pahimmassa tapauksessa koko seuran osalta. Seuran hallitus seuraa tarkkaan rajoituksia ja pyrkii tiedottamaan jäseniään muutoksista suuntaan tai toiseen.

Alla tiivistelmä tulevan jalkapallokesän toiminnasta:

Nappulaliiga on tänä vuonna tarkoitettu 2014- ja 2015-syntyneille tytöille ja pojille, Perhefutis on tarkoitettu 2016- ja 2017-syntyneille tytöille ja pojille. Lisätietoja klikkaamalla alla olevia linkkejä.

Nappulaliiga ja Perhefutis pyritään aloittamaan 4.5.2021.
Lisätietoja seurakoordinaattori Kimmo Luukkolalta, kimmo.luukkola (ät) muuramenyritys.fi ja/tai 044-3133202

Jalkapalloa pelataan Muuramen Yrityksessä tulevana kesänä 13 joukkueen voimin. Alla joukkueiden yhteystietoja.

Harjoitukset pidetään Muuramen Urheilupuiston tekonurmella ja urheilukentällä (vasta kun urheilukentän nurmi on pelikelpoinen!). Harjoitusajat myönnetään kunnan toimesta huhtikuun aikana. Harjoitusaikataulut lisätään myös tähän sivuille heti kun ovat julkaistavissa.

Otteluohjelmien tekemisestä vastaa Palloliitto ja otteluohjelmat pyritään lisäämään asap tälle sivulle kun ovat julkaisuvapaat.

MuurY Miehet (Itä-Suomen Kuutonen, Keski-Suomen lohko)
Yhteyshenkilö Jaakko Kaistinen, 044-2393903, jaakko.kaistinen(ät)muuramenyritys.fi

2005-pojat (pojat synt. 2005 ja muutama vanhempikin, pelaavat 05-poikien 8v8 peli-iltasarjaa)
Joukkueenjohtaja Pasi Luoma, 040-5364719, luoma.pasi(ät)gmail.com

2007-2008-pojat (-07 ja -08 syntyneistä pojista koottu ryhmä, 8v8 peli-iltasarjaa)
Yhteyshenkilö Pasi Hanski, 040-5217198, phanski(ät)elisanet.fi

2009-pojat (2009 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa)
Yhteyshenkilö Antti Aartolahti, 040-3023552, antti.aartolahti(ät)gmail.com

2010-pojat (2010 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa kahdella joukkueella)
Vastuuvalmentaja Janne Partanen, 050-5661601, janne.partanen(ät)elisanet.fi

2011-pojat (2011 syntyneiden poikien joukkue, 8v8 peli-iltasarjaa kahdella joukkueella)
Valmennus Paul Greenlees, 050-3073008, paul.greenlees(ät)jyu.fi
Joukkueenjohtaja Eeva Paajoki, 050-4055028, eeva.paajoki(ät)gmail.com

2012-pojat (2012 syntyneiden poikien joukkue, 5v5 peli-iltasarjaa kolmella joukkueella)
Valmennus Jarmo Leskinen, 050-5959826, jarmoleskinen83(ät)gmail.com
Joukkueenjohtaja Heikki Virkajärvi, 050-3275963, heikki.virkajarvi(ät)gmail.com

2013-pojat (2013 syntyneiden poikien joukkue, 5v5 peli-iltasarjaa kahdella joukkueella)
Joukkueen perustamiskokous keväällä 2021! Ole yhteydessä seuran valmennuspäällikköön jaakko.kaistinen (ät) muurame.fi ja/tai 044-2393903

Naisten joukkue (n. 15-20v nuoria, Naisten Viitonen)
Yhteyshenkilö Ari Honkanen, 040-5961878, ari.honkanen(ät)suomi24.fi

0709-tytöt (-07, -08 ja -09 syntyneitä tyttöjä, T13 Kakkonen yhdellä joukkueella)
Valmennus Petri Parkkonen, 040-5734014, petri.parkkonen(ät)teliacompany.fi
Joukkueenjohtaja Heidi Lahtinen, 040-5212800, heidi.lahtinen(ät)gmail.com

2010-tytöt (T11 peli-iltasarjaa yhdellä joukkueella)
Valmennus Mikael Gull, 040-8487279, mikael.gull(ät)vapo.fi
Joukkueenjohto Saija Ahonen, 044-5442954, saeltamm(ät)gmail.com

2011-tytöt ja nuoremmat (T10 peli-iltasarjaa yhdellä joukkueella)
Valmennus Mikko Tervala, mikko.tervala(ät)tervis.fi
Joukkueenjohto Päivi Jokiranta, pj.jokiranta(ät)gmail.com

Naisten jalkapallokoulu, K18 naisten futiskoulu, ei osallistu sarjatoimintaan. Harjoituksia kaksi kertaa viikkoon.
Yhteyshenkilö Risto Ristolainen, 050-3725294, riparistolainen(ät)gmail.com

Lisätietoja seuran jalkapallotoiminnasta antaa jalkapallojaoston pj Auli Pitkänen, 050-5292852, auli.pitkanen (a) jyu.fi tai seuran valmennuspäällikkö Jaakko Kaistinen, 044-2393903, jaakko.kaistinen(a)muuramenyritys.fi


   
Lisää uutisia
Jalkapallo
«  Huhtikuu   »
Kategoriat